Skip to content
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu
Menu

Poznajmy się

linia-tudzialprawny

Pomagam budować silny biznes online i skutecznie sprzedawać w sieci zgodnie z prawem

Dzień dobry, cześć. Tu dział prawny!

Choć powinnam napisać: tu Natalia Stojanowska – prawnik biznesowy. Swoją karierę zawodową zaczynałam, pracując w firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowań dla wymiaru sprawiedliwości, a wcześniej przez 10 lat pracowałam w środowisku komorników sądowych. Jednym słowem przez wiele lat obracałam się głównie w środowisku innych prawników, więc nie do końca wiedziałam, z czym zmagają się drobni przedsiębiorcy.

W 2020 roku zaczęłam prowadzić biznes online. Nagle stałam się informatykiem, marketingowcem, pracownikiem działu sprzedaży, grafikiem, no i oczywiście swoim szefem. Zaczęłam również współpracować z zupełnie innym klientem.

Okazało się, że drobni przedsiębiorcy bardzo często świetnie radzą sobie ze sprzedażą swoich produktów i usług, ale czują się przytłoczeni i zagubieni liczbą przepisów prawa, których muszą przestrzegać.

tu-dzial-prawny-2
tudzialprawny_grafika2

Wielokrotnie nie wiedzą:

co dokładnie sprzedają w świetle prawa,
jakie uprawnienia ma ich klient,
jakie obowiązki mają jako e-przedsiębiorcy,
o jakich przepisach muszą pamiętać, a na jakie uważać,
gdzie szukać prostych i jasnych wskazówek,
co wolno, a czego nie wolno w biznesie online.

Mali przedsiębiorcy nieraz wzorują się też na dużych biznesach, bo zakładają, że skoro ktoś prowadzi dochodowy biznes, to na pewno jego praktyka jest prawidłowa.

Dzięki pierwszym współpracom z właścicielami drobnych firm (podobnych do mojej) zrozumiałam, że edukacja prawna nie jest najmocniejszą stroną Polaków.

Od 2020 zaczęłam edukować przedsiębiorców. Jako prawnik biznesowy uczę sprzedaży zgodnej z przepisami prawa. Pokazuję, jak zrozumieć je w praktyce. Udowadniam, że dobrze skonstruowana umowa czy regulamin nie tylko zabezpiecza biznes, ale także pomaga przedsiębiorcom wyróżnić go wśród konkurencji.

Wierzę, że każdy, ale to naprawdę każdy może nauczyć się dosłownie wszystkiego, a skoro tak, to może także zrozumieć podstawy prawa.

tu-dzial-prawny-1

Nie wierzysz?

Zapisz się na listę odbiorców newslettera i poznaj moją historię o nauce języka angielskiego.

linia-tudzialprawny

Na koniec trzy najważniejsze informacje o mnie:

tudzialprawny_1

Nienawidziłam języka angielskiego i zdałam w tym języku egzamin adwokacki.

tudzialprawny_2

Skończyłam wiele fajnych i mądrych szkół oraz mam przed nazwiskiem różne tytuły, np. radca prawny czy attorney-at-law. O tym możesz poczytać tutaj.

tudzialprawny_3

Moje nazwisko (po mężu i panieńskie) pojawia się w artykułach naukowych oraz książkach opublikowanych przez duże wydawnictwa prawnicze. Lista wiekopomnych dzieł znajduje się tutaj.

linia-tudzialprawny

Cieszę się, że tutaj jesteś.

To znak, że chcesz dowiedzieć się więcej o swoich prawach i obowiązkach.

To krok milowy, aby zostać świadomym przedsiębiorcą.